EST

IPL FOTOEPILATSIOON

IPL-epilatsiooni toime põhimõte on intensiivse pulseeriva valguskiire saatmine karvafolliikulisse ehk karvanääpsu, mille tagajärjel karva juur hävineb, kuid nahk jääb puutumatuks. Tavaliselt jahutatakse nahka seansi ajal täiendavalt spetsiaaalse geeliga. IPL-kiire sihtmärgiks on melaniin, seega suundub valgus nahas karvafolliikulisse. Siit võib järeldada, et IPL-epilatsioon toimib kõige tõhusamalt heleda naha ja jämedate tumedate karvadega inimestel. IPL suudab eemaldada ainult aktiivses kasvufaasis ehk anageen faasis. Kuivõrd karvad kehal on erinevates kasvufaasides, läheb vaja enam kui ühte epilatsiooniseanssi. IPL-epilatsiooni teostatakse tavaliselt 4–8 nädalaste vahedega olenevalt hooldatava kehapiirkonna eripärast.

Enne IPL-epilatsiooni

Mitte päevitada ja kasutada isepruunistuvaid kreeme 2 nädalat enne protseduuri
Vähemalt kuu aega enne IPL-epilatsiooni ei tohi kasutada muid epilatsioonimeetodeid nn.,vahatamine, pintsettidega väljatõmbamine, sugaring jt.

1 päev enne IPL-epilatsiooni tuleb hooldatav piirkond raseerida.
Enne ja pärast IPL-epilatsiooni ei tohi kasutada aspiriini, ibuprofeeni jms üldise toimega valuvaigisteid.

Võimalikud kõrvalnähud

Tavalisemad kõrvalnähud on mõningane punetus hooldatud piirkonnas. Kui teil on soodumus ohatiste tekkeks (Herpes simplex), siis IPL-hoolduse tagajärjel võib herpesviirus aktiveeruda.