EST

K&V
TÄTOVEERINGUTE EEMALDAMINE

Tätoveeringud tekivad nahasse süstitud värvaine tagajärjel, mis jääbki nahale alatiseks nähtavale. Inimesed lasevad end tätoveeringutega kaunistada erinevatel põhjustel. Mingi aja möödudes tekib soov neist vabaneda.

K: Mis on enim levinumad põhjused tätoveeringute eemaldamiseks professionaali poole pöördumisel? 
V: Põhjusi, miks inimene soovib oma tätoveeringust lahti saada, on väga mitmeid. Kuigi need võivad erinevate inimeste puhul erineda, saab levinumate hulka lugeda järgmisi põhjusi.
Uuele töökohale asumine, millega võib kaasneda vajadus puhta naha järele.
Kahetsus tätoveeringu tegemise pärast või kehal olevate tätoveeringute tõttu piinlikkesse olukordadesse sattumine.
Eelnevatest järeldustest professionaalse abi saamiseks siiski ei piisa – kliendil peab olema ka realistlik ettekujutus võimaliku tulemuse suhtes.

K: Millest alata?
V: Kui olete otsustanud oma tätoveeringust lahti saada, peaks kõigepealt pöörduma vastava spetsialisti poole konsultatsiooni saamiseks. Konsultatsiooni käigus arutatakse läbi kliendi soov ja selle tagamaad ning kaalutletakse erinevaid võimalusi. Konsultatsioon annab spetsialistile võimaluse tätoveeringut lähemalt uurida ning hinnata selle erinevaid eemaldamismeetodeid. Üksikasjalikult tuleb kliendile selgitada eesootava protseduuri käiku, samuti sellega kaasnevaid riske ja võimalikke kaasnähte, nii positiivseid kui negatiivseid. Kui tätoveeringu eemaldamine nõuab mitmeid seansse, tuleb koostada vastav plaan, milles on täpselt fikseeritud ajad, mil klient peab tagasi tulema ning kui kaua kogu protsess aega võtab.

K: Millisel meetodil on võimalik tätoveeringut eemaldada ja kas protseduur on valulik?
V: Efektiivsem meetod on YAG-laser.Protseduur on suhteliselt valutu. Patsiendid on kirjeldanud tunnet, mis meenutab kummilindiga kergelt naha hõõrumist. Protseduuri järgselt võib nahal esineda kerge päikesepõletusega sarnane tunne. Nahapiirkonna taastudes tätoveering järkjärgult hajub, kusjuures tavaliselt kuu või paari möödudes kaob see täielikult. Siiski ei ole võimalik kõiki tätoveeringuid täielikult eemaldada, teatud juhtudel võib sellest nahale jääda kerge vari.

K: Kas tätoveeringu eemaldamisega YAG-laseri abil kaasnevad mingid riskid?
V: Kui YAG-laser eemaldab tätoveeringust pigmendi, võib ka naha normaalne pigmentatsioon jääda mõnevõrra heledamaks. See tähendab, et pärast tätoveeringu täielikku eemaldamist võib nahk sellel kohal pisut heledam olla.